Kvůli porušování domovní svobody, krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je nyní stíhaný osmatřicetiletý muž z Otrokovic a od čtvrtka čeká na soud ve vazební věznici v Olomouci. Jeho stejně starého komplice, dopadli policisté už o dva měsíce dřív.

„Na místo se dopravili vozidlem, kterým odjeli z parkoviště u jednoho obchodního domu v Kroměříži. Využili toho, že majitel nákladní automobil před svým odchodem řádně neuzamkl. Při krádežích měli štěstí, vždy si něco odnesli. Šlo o finanční hotovost, notebook, platební karty, mobilní telefon a další věci,“ připomněla událost za kroměřížskou policii Barbora Balášová.

Muži se dále vloupali do kůlny a dílny u rodinného domu, kde odcizili dvě sekačky a vrtačku.

„Všechny ukradené věci prodali, peníze si rozdělili rovným dílem a použili pro vlastní potřebu. Jejich jízda alespoň na nějakou dobu skončila mezi Tesákem a Trojákem, kde osmatřicetiletý muž z Kroměříže vlivem alkoholu nezvládl řízení a při projíždění levotočivé zatáčky vyjel mimo silnici, kde narazil do kovových svodidel,“ říká Balášová.

Řidič sedl za volant, i když měl zadržený řidičák, měl v krvi 3,2 promile a dále bylo zjištěno, že vozidlo bylo kradené.

Mezi další prohřešky mužů patří taky to, že tankovali pohonné hmoty bez placení.

„Oba muži tak činili i přesto, že byli za takové jednání v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Celkově způsobili škodu za bezmála sedmapadesát tisíc korun,“ vyčíslila Balášová.