Potvrdila to i zatím poslední dopravně bezpečnostní akce, kterou minulý týden policie zaměřila právě na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu a drog.

„Dopravní a pořádkoví policisté během jediného dopoledne zkontrolovali 327 vozidel a zjistili 21 přestupků. Osmnácti řidičům za ně uložili blokové pokuty v celkové výši sedm tisíc korun, tři přestupce oznámili správnímu orgánu k projednání," zrekapitulovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mezi nejčastější prohřešky patřilo podle ní jako obvykle nedodržení stanovené rychlosti, špatný technický stav auta a také to, že řidiči nebo spolujezdci nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostními pá­sy.

„V průběhu akce policisté přistihli také šest řidičů, kteří usedli za volant podnapilí. Všichni nadýchali do jednoho promile. Na dva narazili v Kroměříži a Chropyni, po jednom v Kvasicích a Zdounkách," poznamenala policejní mluvčí s tím, že u jiného řidiče pro změnu odhalil drogový tester užití omamných a psychotropních lá­tek.

Totéž ostatně platilo také o řidiči, který v neděli způsobil dopravní nehodu mezi Dobroticemi a Holešovem: o případu, při němž se utrpěl lehčí zranění i tříletý chlapec, informoval Kroměřížský deník v pondělním a středečním vydání.