Letos už se například policii políčko se zhruba dvaceti rostlinami marihuany podařilo odhalit v Hulíně. Vzrostlého konopí, které se nacházelo na pozemku města, si tudíž jeho majitelé neužijí: policie ho totiž přede dvěma týdny zlikvidovala. Pěstitele navíc vyšetřovatelé odhalili také a nyní jsou vedeni jako podezřelí z přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomániemi, za což jim hrozí pokuta až patnáct tisíc korun.

„Na místě jsme zjistili ještě další sušené rostliny, které nyní podrobujeme expertíze, která určí obsah THC. Poté se rozhodne o přesné právní kvalifikaci," řekla pro Deník kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Za letošní rok se ovšem v regionu zdaleka nejedná o jediný případ, který by s nejrozšířenější lehkou drogou nějak souvisel.

„Policisté prověřovali deset přestupků, které jsou spojeny s marihuanou, ať už se jedná o pěstování nebo o držení této látky," poznamenal pro Deník krajský policejní mluvčí Petr Jaroš. Zákrok policie v zatím posledním případě kvituje vedení hulínské radnice i mnozí tamní obyvatelé: ti však dodávají, že je ještě pořád na čem pracovat. Milovníci drog, a nejen těch lehkých, se totiž podle nich ve městě scházejí hned na několika místech.

Trestali byste pěstování konopí, nebo jste pro jeho legalizaci? Napište nám nebo diskutujte pod článkem!

„Nejedná se jen o trávu, jsou tu feťáci, z kterých jde mnohdy strach a na které by si policie měla posvítit," postěžoval si Deníku jeden z místních lidí.

Zabavené políčko si pěstitelé z Hulína vysadili v zahrádkářské kolonii, na vzrostlé rostliny ale místní lidé upozornili úřady.

„Upozornění přišlo jak na policii, tak na město. Pak jsme s policií v rámci spolupráce jednali a případ nyní řeší kriminalisté," konstatoval hulínský starosta Roman Hoza.

Poslední opravdu velký případ s marihuanou řešili kriminalisté na Kroměřížsku před dvěma lety. V zemědělské usedlosti u Jankovic pěstoval přes šestnáct set rostlin třicetiletý muž, zátah na jeho obří indoor pěstírnu se odehrál šestadvacátého června.

Policisté museli tehdy při zásahu rozřezat kovová vrata, uvnitř byl zamčený pěstitel, který se staral o 1 618 rostlin konopí. Jeho i další tři cizince, kteří podnik organizovali, policisté zadrželi a loni v listopadu je krajský soud poslal na deset, osm a tři roky do vězení.