Vyšetřování nyní končí a celá věc míří k soudu: a podle informací Deníku tam trenér bude čelit obžalobě z pohlavního zneužití.
„Mohu potvrdit, že kroměřížská kriminální policie prověřuje případ, který se může jevit jako obtěžování tanečnic v taneční škole. Nebudeme sdělovat žádné podrobnosti,“ konstatovala loni na samém začátku vyšetřování mluvčí kroměřížských policistů Simona Kyšnerová.

Dotyčný trenér podle webových stránek školy stále aktivně pracuje s mladými tanečníky, jedná se také o úspěšného reprezentanta, který má na kontě mimo jiné bronz z mistrovství Evropy Showdance profesionálů. Tvrzení, že by obtěžoval tanečnice, zásadně odmítl. „Policie šetří to, že jsem změnil své výukové metody tance. Ovšem vážně netuším, kdo a proč na mne mohl jakékoliv oznámení podat,“ hájil se pro Deník.

Přesto se však případu po měsících vyšetřování ujme kroměřížský okresní soud. Podle informací Deníku totiž státní zastupitelství trenéra obžalovalo z pohlavního zneužití, za což mu v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení: první soudní stání je předběžně nařízeno na čtvrtek 7. prosince.