Sehrané trio darebáků mělo tentokrát smůlu. Během lupu je totiž bedlivě sledoval pozorný svědek. „Asi o tři čtvrtě na tři odpoledne k nám zavolal, že ze svého balkónu viděl, jak tři muži snědé pleti ukradli kabelku,“ informoval ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Majitelka si ji odložila na sedadlo spolujezdce ve svém autě a šla si uložit nákup do kufru. „Když se sklonila, jeden z trojice vystoupil z auta, přiskočil k jejímu vozu, kabelku sebral a pak všichni rychle odjeli,“ uvedl dále.

Díky včasnému a přesnému ohlášení krádeže se mohla naplno rozjet velká pátrací akce. Byly do ní zapojeny čtyři hlídky městských policistů, které měly pod dohledem všechna výjezdová místa z Kroměříže.

„Operátorka kamerového systému navíc dostala za úkol kontrolovat, zda se vůz zlodějů nepohybuje po městě. Svědek krádeže byl totiž velice všímavý, zapamatoval si typ, barvu i poznávací značku vozu,“ pochválil Skřebský.

Policisté podle něj počítali hlavně s verzí, že se zloději pokusí z karty neoprávněně vybrat peníze, majitelka u ní totiž měla navíc poznačený přístupový PIN kód.

„Tato dedukce se pak ukázala jako správná, muži přijeli na Komenského náměstí a dva z nich se vydali k bankomatu. Operátorka to okamžitě sdělila hlídkám,“ doplnil ředitel.

Přímo u bankomatu pak oba lapkové skončili v poutech, jejich kumpána městští policisté zadrželi po chvíli a předali je svým státním kolegům z kroměřížského obvodního oddělení.

„Ještě ten samý den jsme jim sdělili podezření z krádeže a neoprávněného držení platební karty a celou věc nadále vyšetřujeme,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Blanka Králová.

„Prostřednictvím banky se teď bude zjišťovat, kolik peněz z karty chtěli vybrat. Pak se sečte způsobená škoda a podle toho se bude odvíjet výše trestu,“ doplnil okresní státní zástupce Pavel Pukovec.

Zadržený trojlístek zlodějů není pro policisty zcela neznámý. Všichni mají totiž zápis v trestním rejstříku.

I kdyby proto škoda nebyla nijak závratná, hrozí jim až dva roky vězení.