„Jako jediný jednatel této společnosti neodvedl za období od prosince 2012 do listopadu 2014 pojistné na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti," vysvětlila kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová s tím, že šlo o částku ve výši bezmála 103 tisíce korun.

„Peníze byly přitom sraženy z mezd zaměstnanců, ale muž je využil k dalšímu chodu firmy. Dále neodvedl od srpna do prosince 2014 pojistné na zdravotní pojištění, v tomto případě šlo o víc než 15 tisíc korun," dodala preventistka.

Peníze byly i v tomto případě opět sraženy zaměstnancům z jejich mezd, ale jednatel je využil pro chod firmy. „Nyní mu tak hrozí až tři roky vězení. Trestu by se mohl vyhnout, pokud by svou povinnost dodatečně uhradil, avšak musel by tak učinit dříve, než soud prvního stupně začne vyhlašovat rozsudek," upozornila Barbora Balášová.

Umožňuje to podle ní trestní zákoník u trestného činu, kterým je právě neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby a u zanedbání povinné výživy, jednatelově firmě pak navíc hrozí zákaz činnosti.