Těmto dvěma totiž nedala spát platební karta po zemřelém muži a nezávisle na sobě se z ní oba pokusili vybrat, co jen šlo.

„Žena po smrti svého otce nalezla ve společném domě jeho úvěrovou platební kartu i s PIN kódem. Rozhodla se vyřešit svou tíživou finanční situaci, kartu vzala a v prosinci loňského roku z ní postupně vybrala devatenáct tisíc korun,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Žena se později pokusila díky kartě získat ještě další peníze, veškerou hotovost však vyčerpala a víc jí bankomat nevydal.

Peníze dcera zemřelého pokaždé použila na chod domácnosti. Kartu poté doma odložila a v právě tehdy vidina snadného zbohatnutí zlákala k jejímu použití také přítele vnučky zemřelého.

„Odcizil ji a v průběhu ledna až dubna letošního roku z ní jedenáctkrát zkusil vybrat různé částky v celkové výši přes třicet tisíc korun,“ vyčíslila Kyšnerová a podotkla, že jeho pokusy byly marné. Karta byla prázdná.

„Podnět k šetření dala policii poškozená finanční společnost. Žena i mladý muž se tímto jednáním dopustili trestných činů neoprávněné opatření a pozměnění platebního prostředku a krádež,“ objasnila mluvčí. Mladík podobnou trestnou činnost už v minulosti páchal.

Oběma hrozí až dva roky vězení.