„Pachatele se dopadnout nepodařilo. Bohužel jsem byl skeptický v tomto ohledu od samého počátku," konstatoval pro Deník hulínský starosta Roman Hoza.

Další vandalský čin navíc ve městě museli řešit zanedlouho. V květnu totiž někdo vytrhal u školy z truhlíků kytky a poničil lavičky. „Ty jsme na policii nehlásili, ale poničené květináče ano," potvrdil starosta.

Lidem v Hulíně už pomalu dochází trpělivost. „Začalo to ulámanými stromy a pokračuje na lavičkách a květinách u školy. Nemyslím si, že bychom k tomu měli být lhostejní," zlobí se knihovnice Jarmila Zakravačová.

Práce lidí, kteří se snaží město zkrášlit, tak podle Jarmily Zakravačové přichází vniveč.

„Škoda, že si tito kazisvěti, jak je nazval můj vnuk, neváží práce druhých a nechtějí to mít okolo sebe hezčí," posteskla si i další obyvatelka města Jarmila Zapletalová.

Hulín zná dobře i Jaroslav Zábranský, dnešní mládež se podle něj neostýchá ničeho.

„Opravdu škoda, když někdo ničí majetek, který může sloužit jiným lidem. Je to smutné," konstatoval muž.

Základní škola je nově opatřena dvěma kamerami, které monitorují okolí. Díky pořízenému záznamu se tak v případě poničených květináčů, nakonec podařilo lumpy dopadnout.

„Víme, kdo květiny vytrhal, byly to děti. Řešení takovýchto případů je pak velmi složité, je to spíš na rodičích," poznamenal starosta Roman Hoza.

Každému dopadenému pachateli hrozí v případě zletilosti a samozřejmě i prokázání viny trest v podobě pokuty, kterou mu stanoví přestupková komise. Ve vážnějších případech, kdy vandal způsobí škodu nad pět tisíc korun, ho pak policie stíhá pro trestný čin, který může skončit třeba i vězením.