„Dvaatřicetiletý řidič Peugeotu jel obcí ve směru od Tlumačova, přičemž chtěl odbočit na Kroměříž,“ popsala policejní mluvčí Blanka Králová.

Motorista ale nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde čelně narazil do projíždějící Škody Pick up. Nehoda pak nabrala zcela nečekaný spád.

„Šofér peugeotu totiž nezastavil a s poškozeným vozidlem začal ujíždět. Řidič v nabouraném autě ho začal pronásledovat a při jízdě zároveň telefonicky oznamoval celou událost na policii,“ popsala dramatické okamžiky Králová.

Unikajícímu viníkovi nehody se mezi Kotojedy a Kroměříží v blízkosti tamního autobazaru nečekaně otevřela poškozená kapota, takže musel intenzivně brzdit.

Řidič s poškozeným pickupem za ním však na to nestačil včas zareagovat a roli viníků nehody si tentokrát oba aktéři nedobrovolně prohodili.

„Motoristé pak zastavili, přičemž řidič prvně nabouraného pickupu chtěl nehodu řešit. Byl však fyzicky napaden druhým řidičem a jeho spolujezdcem,“ pokračovala mluvčí.

Podle ní byla posádka peugeotu velmi agresivní a to dokonce i po příjezdu policejní hlídky. Vyvolávala konflikty a navážela se i do mužů zákona.

„Řidič se zároveň odmítal podrobit dechové zkoušce, policisté jej k tomu donutili až na několikátý pokus,“ zdůraznil mluvčí.

A jaký byl výsledek měření? Podle očekávání, 1,91 promile alkoholu v krvi. Dvaatřicetiletý výtečník tak policistům na místě odevzdal řidičský průkaz.

Muži zákona jej společně s jeho podobně opilým spolujezdcem převezli na záchytku v Kroměříži, nedělní silniční drama s prvky frašky pak nadále vyšetřují. Opilci za volantem ale každopádně hrozí za trestné činy porušení zá