„Muž sice požár zjistil, ale ve spěchu nechal otevřené dveře od sklepních místností, a kouř se tak rozšířil prakticky do celého domu a poškodil i další místnosti. Plameny zničily bojler, regály, uložené věci, pracovní stůl a nářadí. Požárem způsobená škoda dosáhla 200 000 korun,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Zlikvidovat požár se ještě před příjezdem hasičů snažili rodinní příslušníci majitele domu, a to pomocí zahradní hadice s vodou. Přes sklepní okno však hašení nebylo dostatečně účinné. Během požáru bylo navíc nutné evakuovat malé děti k sousedům. „Jako první k požáru přijeli místní dobrovolní hasiči, kteří zahájili průzkum.

Z domu se valil silný kouř, museli tak zasahovat v dýchacích přístrojích. Postupně do domu natáhli vodní vedení a začala lokalizace požáru. Snahou hasičů bylo uchránit další místnosti v domě před požárem a poškozením,“ poznamenal Mitáček.

Plameny hasiči likvidovali hodinu, během prací však došlo k poškození přívodu vody do domu. Vyšetřovatelé včera odpoledne znovu ohledali místo požáru. Jako nejpravděpodobnější příčinu určili hobrou obložený zásobník na ohřev vody, který způsobil vznícení hořlavého obložení.