Hledají se především svědci incidentu, který začal na křižovatce ulic Pod Platany a Pod zámkem. Tam totiž ve svém vozidle značky Volkswagen Passat zastavil jako první u křižovatky třiatřicetiletý muž a čekal, až přejedou auta z hlavní silnice.

„Neznámý řidič v přesně nezjištěném voze však nehodlal čekat na to, až se postupně dostane ke křižovatce a celou kolonu seřazených aut předjel. Při své bezohledné a agresivní jízdě poškodil pravým bokem svého auta levý přední roh passatu,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ani na řešení škody, kterou způsobil, neměl neznámý pirát čas a z místa rychle ujel.

„Celou událost viděl jednatřicetiletý muž za volantem vozu Renaut Laguna. Ten se rozhodl společně s poškozeným řidičem passatu agresivního řidiče pronásledovat a zastavit. Za Bystřicí pod Hostýnem nedaleko účelové komunikace vedoucí k cihelně neznámý řidič najel na krajnici a zastavil,“ dodala Kyšnerová.

Muži, kteří ho sledovali, vystoupili z aut a chtěli s ním nehodu řešit.

„Bezohledný řidič se najednou s automobilem prudce rozjel a při otáčení narazil do odstaveného renaultu, který tak poškodil. Po nárazu ujel neznámo kam,“ uzavřela mluvčí.

Policisté nyní nehodu prošetřují a pátrají po vozidle a řidiči. Hledají vůz značky Peugeot 106, Peugeot 306 nebo Citröen Saxo vínové barvy.

„Na registrační značce automobilu se nacházelo písmeno B. Žádáme případné svědky událostí, aby zavolali na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo dopravním policistům na telefonní číslo 602 475 255,“ apeluje mluvčí.

Nabouraný automobil