„Neznámý pachatel za plného provozu přistoupil k přepážce, otvorem prostrčil složenou igelitovou tašku a papír s textem: nemám co ztratit, mám granát, dejte mi peníze a nikomu se nic nestane,“ uvedla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Šestačtyřicetiletá pracovnice pošty mu však peníze odmítla vydat. Muž tedy vytáhl z kapsy předmět, který připomínal granát a pracovnice řekla kolegyni, aby přivolala policii.

„Nato se pachatel otočil a raději zmizel,“ potvrdila policejní mluvčí. Muž sice odešel s prázdnou, ale i tak mu za loupež hrozí až deset let vězení.

„Hledáme muže ve věku 30 – 35 let, který je asi 180 cm vysoký, statnější postavy. Oblečen byl do tmavých kalhot a světle béžové tmavé bundy s kapucí, kterou měl přes hlavu staženou až k očím,“ vyjmenovala Kyšnerová.

Hledaný má opálenou pleť bez vousů a modré oči.

„Vzhledem k tomu, že se podařilo vytvořit identikit neznámého, kriminalisté žádají o pomoc při jeho hledání. Informace k pachateli je možné poskytnout na kterémkoli obvodním oddělení nebo na lince 158,“ upřesnila mluvčí.