„Tvrdila jí, že měla nehodu a na úhradu škody potřebuje kolem osmdesáti tisíc korun. Seniorka jí uvěřila, řekla však, že má jen sedmdesát tisíc. Žena na druhém konci hovor ukončila tím, že z místa nehody nemůže odjet, pro peníze tedy pošle svého kamaráda," popsala kroměřížská policejní preventistka Barbora Balášová.

Za půl hodiny seniorka muži opravdu předala peníze a on přislíbil, že do dvaceti minut přijede i s vnučkou. Nic takového se ale samozřejmě nestalo a seniorka proto informovala svého syna.

„Ten celou situaci ověřil a zjistil, že jeho dcera je v pořádku a navíc mimo republiku. Poškozená tedy věc oznámila na policii," dodala Balášová.

Falešná vnučka mluvila česky bez přízvuku či vady řeči, její komplic byl ve věku třicet až pětatřicet let, vysoký přes sto sedmdesát centimetrů, střední postavy a měl kulatý obličej. Víc si seniorka nedokázala vybavit, byla totiž rozrušená z toho, že vnučka měla mít nehodu.

Policisté po pachatelích zatím pátrají marně, v případě dopadení a prokázání viny jim za podvod hrozí až pět let vězení.