Pospíšil měl v době tragédie už z dřívější doby zákaz řízení kvůli alkoholu a jeho porsche nemělo registrační značku ani zaplacené zákonné pojištění. Podle svědků byl navíc v den tragédie dost opilý. Protože však muž po nehodě odmítl jakoukoliv zkoušku, soud musel na muže pohlížet, jakoby řídil střízlivý. Nakonec ho uznal z těžkého ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí si tak mimo čtyřletý trest vysloužil i osmiletý zákaz řízení.

V době projednávání případu okresním soudem se Pospíšil ani jednou osobně hlavního líčení nezúčastnil. Pokaždé se omluvil s tím, že je na tom psychicky špatně. V úterý však na odvolací řízení přišel s tím, že všeho hrozně lituje. „Chtěl bych to vrátit zpátky, ale nejde to,“ tvrdil u soudu.

Podle něj za celou událost mohl jeho špatný psychický i zdravotní stav. „Měl jsem úraz a od té doby jsem trpěl obrovskými bolestmi. Nezabíraly mi ani prášky a už to bolelo tak, že jsem se musel opít. Měl jsem i problémy v rodině, do toho všeho mi umřela matka,“ vysvětloval muž.

Na dotaz soudkyně Marie Káňové, proč usedl za volant, přestože to měl zakázané, odpověděl, že v ten moment jednal v afektu a nepřemýšlel. „Od té doby se vyhýbám lidem, protože se stydím za to, co jsem udělal,“ přiznal Pospíšil.

Jeho lítost ale nijak soudkyni Káňovou ani přísedící neobměkčila. Jejich verdikt tedy zněl, odvolání se zamítá. „Dobře znal svůj stav a potíže, o kterých mluvil. Přesto řídil, i když nesměl, navíc zvolil takovou rychlost, kterou ta zatáčka nebyla průjezdná. Jedná se o neukázněného účastníka silničního provozu, který dal jasně najevo, že nebude respektovat rozhodnutí soudu,“ vysvětlila předsedkyně soudu.

Rodina zemřelé ženy odcházela od soudu poněkud zaraženě. Podle Jindřicha Václavka, manžela usmrcené, lítost, kterou Pospíšil projevil, byla jen lítost sama nad sebou.

„Řešil své problémy alkoholem, zničil naší rodinu i naše blízké. Překvapuje mě, že existuje zákon, kdy člověk, který je viditelně pod vlivem alkoholu, může odmítnout dechovou zkoušku,“ reagoval po skončení projednávání Václavek.

Pospíšil může ještě podat dovolání k Nejvyššímu soudu do Brna. Tento krok by však neměl odkladný účinek trestu.