„Žena s dotyčným komunikovala přes sociální sítě, zasílali si také SMS zprávy. Postupně se začali bavit i o sexuálních tématech a navzájem si poslali několik nahých fotografií," popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Problém nastal po několika týdnech, když chtěla žena komunikaci ukončit. „Muž jí začal vyhrožovat tím, že pokud si s ním přestane psát, vyvěsí její nahé fotky na internet a rozešle je jejím přátelům. A když nereagovala, zveřejnil skutečně její snímky na sociální síti," podotkla policejní mluvčí.

Fotografie dotěrný ctitel odstranil až když mu žena slíbila opětovné navázání komunikace. „Obtěžovat ji přestal až poté, co se obrátila na policii. V úterý tak proti muži zahájili kroměřížští kriminalisté trestní stíhání a nyní čelí obvinění z trestného činu vydírání. Hrozí mu až čtyřleté vězení," dodala Simona Kyšnerová.

Upozornila, že případ není zdaleka ojedinělý. „Poukazuje na nebezpečí virtuálního světa. Doporučujeme proto neposílat nikomu nahé fotografie a to ani osobě, kterou dobře známe," připomněla mluvčí s tím, že tyto situace se navíc nevyhýbají ani dětem, a to dokonce i těm mladším patnácti let. (hed)