Dva z vyjmenovaných prohřešků má pak podle policie na svědomí mužův dvaačtyřicetiletý komplic z Otrokovic.

„Mladší z dvojice letos v polovině dubna využil nestřeženého okamžiku a během návštěvy u své známé jí bez jejího svolení vzal klíče od automobilu a odjel s ním," vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Společně s druhým obviněným pak odjeli do obce na Uherskohradišťsku, kde do auta načerpali bezmála třicet litrů motorové nafty a bez zaplacení odjeli, čímž způsobili tak škodu osm set korun.

„Jednačtyřicetiletý muž navíc usedl za volant, přestože měl soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel," upozornila mluvčí.

Auto muž po několika telefonních urgencích nakonec na druhý den své známé vrátil.

„Koncem května se ale sám vloupal do automobilu v Denkově ulici v Kroměříži. Při krádeži byl však vyrušen kolemjdoucím a proto nic neodcizil," konstatovala mluvčí.

O dva dny později si dotyčný společně se svým komplicem vyhlédli v téže ulici další auto: jeden hlídal a druhý rozbil okno a ze sedadla spolujezdce ukradl kabelku s platební kartou, penězi a osobními věcmi.

„Majitelce tak způsobili škodu odcizením za víc než devět tisíc korun a poškozením okna za další tři tisíce," vyčíslila mluvčí.

Minulý čtvrtek se pak oba obvinění dopustili posledního vloupání a to do auta v kroměřížské Koperníkově ulici: odtud ukradli tablet v hodnotě čtyři tisíce korun.

„Na oba muže však měli už nějakou chvíli spadeno kroměřížští kriminalisté a krátce poté je dopadli. Při výsleších se oba k trestné činnosti doznali," uzavřela policejní mluvčí s tím, že mužům hrozí až tři roky vězení.