Dvojice si vybírala domy, o kterých si myslela, že uvnitř nikdo není. V několika případech jim tip vyšel: vlastníci nemovitostí buď právě nebyli doma, nebo se jednalo o momentálně prázdné objekty určené k rekreaci.

„Do jednoho z domů vnikli, aniž by vzbudili majitele, kteří uvnitř spali. Ti pak okradení zjistili až ráno," vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Pachatelé kradli hlavně šperky, peníze, platební karty a elektroniku. Do domů se většinou dostali tím, že rozbili či vytlačili okno.

Škoda, kterou krádežemi způsobili, byla vyčíslena na téměř dvaačtyřicet tisíc korun, další vzniklá poškozením majetku pak podle policie přesáhla třináct tisíc korun.

„Bezprostředně po krádeži dvojici vypátrali policisté z bystřického obvodního oddělení, kteří u pachatelů navíc našli kradené věci," popsala policejní mluvčí.

Kriminalisté následně dvojici prokázali vloupání do čtyř domů a obvinili je z trestných činů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ve formě spolupachatelství.

„Během vyšetřování vyšlo najevo, že se muži vloupali i do dalších třech domů," dodala Simona Kyšnerová. V nejbližších dnech proto bude trestní stíhání o tyto skutky rozšířeno.

Muži se podle policie vloupali už také do domů na Vsetínsku a Zlínsku. „Nyní se nacházejí ve vazbě. Jeden z nich navíc už obdobnou trestnou činnost spáchal v minulosti a byl za ni i odsouzen," podotkla mluvčí.