„Během pěti minut nejprve přišla o peněženku šestapadesátiletá žena. Kabelku při nakupování zavěsila na háček pod držadlem vozíku, ten měla neustále pod dohledem a na dosah ruky,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V úseku s pečivem ale žena na chvilku spustila tašku z očí a tento okamžik stačil zloději na to, aby peněženku z kabelky sebral, aniž by ho někdo spatřil.

„Žena tak byla okradena o doklady, peníze i platební kartu. Škoda, kterou jí pachatel způsobil, byla vyčíslena na bezmála dva tisíce korun,“ upozornila policejní mluvčí.

Další krádež se navíc odehrála jen o půl hodiny později v jiném kroměřížském obchodním domě. O kabelku pro změnu přišla devětačtyřicetiletá žena.

„Tato zákaznice měla tašku měla pověšenou přes rameno, pouze při nabírání pečiva si ji odložila do nákupního vozíku. Zloději ale tentokrát stačila necelá minuta, aby kabelku odcizil a získal peníze, mobilní telefon, doklady, platební karty a další osobní věci, které měla žena uvnitř,“ popsala policejní mluvčí.

Navíc pachatel krátce po krádeži, ještě před zablokováním karty, stačil vybrat padesát tisíc korun. PIN našel na plastovém obalu, ve kterém měla žena kartu vloženou.

„Oba případy řeší policisté z kroměřížského obvodního oddělení. Pachatelé se dopustili krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V prvním případě jim za to hrozí až dva roky vězení, ve druhém s ohledem na výši odcizené částky až pět let za mřížemi,“ upozornila mluvčí.