Případ okradená žena nahlásila na městském úřadě a tamní pracovníci ihned ostatní obyvatele varovali skrz rozhlas. Dvojice se nejspíš pohybuje ve světle modrém autě, jeden z mužů je starší s šedivými vlasy a druhý je mladý a vysoké postavy.

„Za paní přišli dva Romové s taškou, ve které měli nástroje a brusku na nože a nůžky. Když pootevřela dveře, vtlačili ji dovnitř s tím, že jí nože nabrousí,“ popsal tajemník městského úřadu Jaroslav Kotula.

Seniorka se podle něj snažila muže z bytu dostat pryč, protože žádné nabroušení nepotřebovala. Jeden z nich jí ale začal prohrabávat šuplíky kuchyňské linky a vytahoval z nich nože.

„Starší z mužů brusku zapojil do zásuvky a řekl, že k práci potřebuje vodu. Žena mu podala litr, to prý ale bylo málo. Nestačili ani tři litry v jiné nádobě. Mladší z mužů důchodkyni navíc vyzval, aby otevřela skříň, protože potřebuje nějaký šroubek a taky že sbírají staré deštníky,“ přiblížil tajemník.

Seniorka měla ve skříni ukryté peníze a proto ji odmítla odemknout a klíč měla stále u sebe. Nechala se ale přesvědčit k odchodu z místnosti, když po ní starší Rom nadále požadoval kbelík s vodou.

„Dvojice však nejspíš měla paklíč, skříň si otevřeli a ukradli ženě jedenáct tisíc. To zjistila poté, co odešli. Venku je potkal syn poškozené a viděl, že nasedají do světle modrého auta,“ informoval Kotula.

Poškozená podle něj nechce případ nahlásit na policii, protože se bojí možné pomsty. „Navíc by prý musela jezdit po výsleších, což v jejím pokročilém věku není jednoduché. Mnoho podobných případů se tak dost možná k policii ani nedostane,“ uzavřel tajemník s tím, že si hlavně starší lidé mají dát na dvojici pozor.