„Ta jí sdělila, že nese přeplatek za léky, ale nemá drobné a potřebuje rozměnit dvoutisícovou bankovku. Starší paní ji proto vpustila k sobě domů," informovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Uvnitř neznámá žena začala něco sepisovat na papír a zároveň se snažila odvést její pozornost. Mezitím se navíc do bytu dostala i ta žena, která starší paní předtím oslovila na ulici.

Obě se pak pod různými záminkami po bytě volně pohybovaly. Když paní zjistila, že ženy žádné peníze nemají a přeplatek nenesou, vystrkala je z obydlí ven.

„Během jejich návštěvy však důchodkyni zmizely tři zlaté prsteny v hodnotě patnáct tisíc korun. Tuto nemilou skutečnost poškozená zjistila až po odchodu zlodějek," vysvětlila Kyšnerová.

Případ nyní vyšetřují kriminalisté. Pachatelkám, které se dopustily krádeže a porušování domovní svobody, hrozí v případě jejich dopadení až dva roky vězení.

V souvislosti s tímto skutkem policisté nyní pátrají po ženách snědé pleti hovořící špatně česky s dialektem. Obě byly přibližně 160 až 165 centimetrů vysoké. Mladší ve věku okolo 30 let je plnoštíhlé postavy.

„Jedna z nich na sobě měla bílé triko a dlouhou barevnou sukní. Starší, zhruba čtyřicetiletá žena je střední postavy. Na sobě měla tmavé dlouhé šaty," popsala Kyšnerová.