Jako první byl před soudní senát vedený Radanou Macháňovou Laštůvkovou předvolán třicetiletý Jiří Stavinoha, který se jako jediný rozhodl také vypovídat: konkrétně o tom, jak se dostal k výrobě psychotropní látky. „Byl jsem zvědavý. Recept jsem si vyhledal na internetu, ale kolikrát jsem ho vyzkoušel, to by se dalo spočítat na prstech jedné ruky,“ hájil se Stavinoha.

O výrobu se pokoušel, ale výsledek prý jako pervitin nevypadal. „Nejsem přece chemik,“ namítl obviněný a přiznal, že drogu si občas koupil.„Případů, ve kterých jste měl drogu nabízet, však měly být dvě stovky,“ namítla předsedkyně senátu.

To obviněný popřel, přiznal však, že v jednom případě poskytl kamarádovi drogu za protislužbu. „Potřeboval jsem opravit auto a kamarád mi řekl, že by chtěl za odměnu právě pervitin,“ svěřil se obviněný s tím, že drogu vařil různě po lesích na Kroměřížsku.

Vybavení pro přípravu pervitinu však podle něj částečně už v lese bylo, což vzbudilo u soudního senátu zdvižená obočí.Dalším z obviněných byl Jiří Kubánek, ten však stejně jako zbývající obžalovaná Olga Kolářová odmítl před soudem vypovídat.

Právě posledně jmenovaná však podle soudkyně Macháňové Laštůvkové měla drogu nabízet i mladistvým.„V deseti až dvaceti případech jsem něco rozdala, ale nebudu uvádět komu a od koho jsem drogu získala. Rozhodně jsem však nikdy pervitin nenabídla mladistvým,“ hájila se přitom dle předsedkyně senátu obviněná v přípravném řízení. K hlavnímu líčení byla předvolaná i jednadvacetiletá svědkyně, která však tvrdila, že žádného z obviněných nikdy při distribuci nepřistihla.

Líčení bylo nakonec prozatím odročeno, definitivní rozsudek by podle předsedkyně senátu měl padnout pravděpodobně v polovině prosince.