Druhý prohřešek vysvětlil obžalovaný soudu jednoduše – bál se. Není totiž ve vězení žádným nováčkem a zažil tam krutou šikanu. Když k němu však přišli policisté s příkazem, nevzpíral se. S domácím násilím, které mu bylo také kladeno za vinu, však nesouhlasí.

Podle státního zástupce měl přitom v květnu v Bystřici pod Hostýnem pod vlivem pervitinu vyhrožovat své přítelkyni zabitím, přičemž v ruce držel nůž. Když utekla, měl se za ní se zbraní ještě rozběhnout, to však on sám kategoricky odmítl.

„Poškozenou znám téměř od dětství, je také závislá na pervitinu a dalších omamných látkách. Využívá své ženské přednosti a vychytralost k tomu, aby si omotala muže kolem prstu a dostala z nich drogy nebo peníze,“ řekl na její adresu.

Žena ho ukrývala v bytě svého přítele před policií v době, kdy po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. S obžalovaným měla poměr, který jí už nevyhovoval, a chtěla se jej zbavit, proto podle něj celou věc převrátila: navíc byla v době incidentu pod vlivem pervitinu.

Verze obžalovaného je přitom odlišná: on byl prý zavřený v koupelně, kde se nožem sebepoškozoval, za ženou pak vyběhl proto, aby si s ní promluvil.

„Křičel jsem, že potřebuji pomoct, že si s ní chci promluvit, a že se zabiju. To bylo ale na chodbě a ona se mohla přeslechnout. Poškozené bych ale neublížil, do té doby jsem si myslel, že se mnou hraje na rovinu,“ hájil se muž u soudu.

Žena s přáteli pak utekla z domu pryč, aby zavolali policii. Její milenec ji měl podle obžaloby s nožem v ruce pronásledovat, dle jeho slov naopak vyšel ven i s nožem proto, že se sám chtěl zabít. Že o žádné ohrožení nešlo, vypověděla ostatně u soudu i svědkyně z party, která z bytu utekla i s poškozenou ženou.

„Není pravda, že by křičel, že ji zabije. Naopak křičel, že ublíží sobě. Ona na něj zavolala policii, chtěla ho totiž udat. Chtěla, aby šel sedět, aby se ho zbavila,“ vylíčila.

Potvrdila také to, že je poškozená dlouhodobě drogově závislá a zfetovaná byla i ten den.

Babička i otec obžalovaného se shodli na tom, že se dopouští podobného jednání jen pod vlivem drog. Na pervitinu je totiž závislý už dvanáct let a třináct let také kouří marihuanu, na léčbu podle nich však sám nemá sílu. V případě, že by mu ji soud nařídil a on ji poctivě dodržoval, jsou ochotni se za něj postavit a pomoci mu.

Soudkyně nakonec v úterý líčení odročila za účelem přizvání dalších svědků, zváží také psychiatrický znalecký posudek obžalovaného. Ten je momentálně tak jako tak ve vězení, trest by mu měl skončit příští rok v červenci: za domácí násilí a maření úředního rozhodnutí mu však hrozí až tři roky navíc.