Po třech pachatelích, kteří se snažili vloupat do bytu na sídlišti Družba a zloději, který z počítačové prodejny ukradl tři notebooky, zatím pátrají. Podařilo se jim však dopadnout a obvinit osmnáctiletého mladíka, který chtěl ze stavební firmy odcizit bourací kladivo.

Od zdevastovaného a vykradeného bytu v paneláku na hulínském sídlišti uchránil majitele soused z protějšího bytu.

„Zhruba půl hodiny před polednem se tři zloději snažili dostat do bytu ve čtvrtém patře. Jenomže když páčili dveře, vyrušil je soused a oni utekli,“ popsala Blanka Králová z okresního ředitelství kroměřížské police.

V průběhu vyšetřování navíc kriminalisté zjistili, že nejspíš právě tato trojice měla na svědomí i poškození hlavních dveří u dalších tří tamních domů.

Případ krádeže, který se stal pravděpodobně už v pondělí za plného provozu v počítačové firmě, oznámili zase na policii zaměstnanci až ve středu.

„Z uzamčené vitríny někdo ukradl tři notebooky v hodnotě šestadvacet tisíc korun, jenomže ve firmě to zjistili až po dvou dnech,“ konstatovala Králová.

Obvinění z trestného činu krádeže se pak dočkal osmnáctiletý mladík z Vyškova.

„V pondělí kolem poledne chtěl ve firmě v Poštovní ulici v Hulíně ukrást bourací kladivo. Přistihl jej však jeden ze zaměstnanců, který za ním utíkal,“ uvedla Králová.

Pronásledovaný odhodil kladivo v Jiráskově ulici, dva dny nato už si pro něj přišli policisté. Momentálně je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení a hrozí mu v krajním případě až pět let za mřížemi.