Zjistili si, že muž přijede v noci kolem třetí hodiny na Erbenovo nábřeží v Kroměříži, a tak se na místo s předstihem vydali. Tam se schovali a vyčkávali. Když muž přijel, čekalo ho nemilé překvapení.

Dva z mladíků jej fyzicky napadli, přičemž ho kopali do obličeje a dokonce ho dřevěnou tyčí udeřili do hlavy.

Napadený jim vydal pánskou tašku s pětistovkou a pervitinem.

To však útočníkům nejspíš nestačilo. Nakonec mu ještě vzali klíče od auta, které byly v zapalování, a všichni tři odešli.

O drogu se následně podělili.

Příběh však měl další pokračování, když se o hodinu později nejmladší z agresorů už pod vlivem pervitinu vydal do centra města. Zde se potkal s jednatřicetiletým kamarádem, se kterým se rozhodli projet v autě napadeného. V řízení se střídali.

„Starší muž řídil po městě, mladší pak po polních cestách, kde s autem havaroval a značně ho tak poničil,“ doplňuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Auto nakonec nechali stát v poli a odešli, tam ho na druhý den našli policisté a začali pátrat po jeho majiteli. Při tom vyšla najevo i předcházející událost.

Kriminalisté všechny podezřelé dopadli, tři z nich skončili ve vazbě.

„Dvěma mužům z trojice, která naplánovala a uskutečnila loupež, nyní hrozí až desetileté vězení a mladíkovi, jenž nedosáhl osmnácti let, až pětileté. Jednatřicetiletému muži, který řídil auto, pak až dva roky,“ uzavírá mluvčí.