Celý případ začal loni vříjnu, kdy mladá žena navštívila své rodiče vbytě.

„Využila přitom situace, kdy zůstala sama vkuchyni a zjídelního stolu odcizila matce její dámskou peněženku,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Matka však na krádež přišla, proto jí dcera peněženku vrátila, ponechala si však platební kartu a občanský průkaz.

„Poté spolu se svým dvaadvacetiletým známým neoprávněně vbankomatu vybrala tři sta korun,“ nastínila mluvčí.

Oněkolik dní později se dívka spřítelem a další dvacetiletou ženou do domu rodičů vloupali.

„Dcera matku několikrát udeřila pěstí do zad a spomocí své známé ji zatlačila do koupelny, kde ji asi na patnáct minut zamkla,“ sdělila Malenovská.

Povedená trojice pak zdomu odnesla křeslo, dvě starožitné porcelánové konvice, tři starožitné porcelánové pivní korbele, obraz a domácí marmelády.

„Ještě ten den se dcera se známým do domu vrátila znovu, cihlou rozbila okno a matku několikrát udeřila pěstí do pravého ramene, okterém ví, že vněm má zánět a je velmi bolestivé,“ pokračovala Malenovská.

Následně matku ještě chytila prsty kolem krku a začala ji škrtit oběma rukama, cloumala sní a křičela, že ji jednou podřeže a „fotra“taky.

„Při škrcení zatlačila matku do kuchyně a pustila ji teprve ve chvíli, kdy třiapadesátiletá žena začala chrčet a začali se ji nedostatkem vzduchu podlamovat kolena,“ dokreslila hrůzný incident policejní mluvčí Malenovská.

Dodala, že dvaadvacetiletý spolupachatel byl obviněn ztrestných činů krádeže, poručování domovní svobody a neoprávněného držení platebníkarty.

„Dvacetiletá spolupachatelka byla obviněna zkrádeže, porušování domovní svobody a omezování osobní svobody. Vpřípadě prokázání viny všem hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela Malenovská.