Co by požadoval jako protislužbu za finanční obnos, není jasné. Dívka jej totiž ignorovala a podivín proto bez dalších pokusů o sblížení odešel.

Po příchodu domů řekla žačka o nepříjemném setkání rodičům, kteří okamžitě zalarmovali policii. „V současné době se snažíme k případu získat jakékoliv poznatky. Prověřujeme také možnost, že muž nebyl u školy sám a měl sebou komplice, který na něj čekal někde v autě,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Před kterou ze základních škol se incident odehrál, nechtějí policisté sdělovat. „V našem zájmu je tímto ochránit nejen dívku, ale také školu samotnou,“ zdůvodnila mluvčí.

Podle Brousilové se v minulosti na Valašsku podobný případ ještě nestal. „Uvítáme jakékoliv informace od rodičů, starších sourozenců a učitelů, kteří podobný příběh od dětí zaslechli,“ vyzvala policistka. Zároveň zdůraznila nutnost vysvětlit dětem jak se v podobné situaci chovat. „Důležité je všímat si i toho, s kým se baví spolužák či kamarád. Tentokrát se žákyně zachovala velmi správně,“ pochválila dívku Brousilová.

Policisté osobně kontaktovali vedení základních škol. „Dozvěděli jsme se to před vysvědčením. Žáky jsme důrazně upozornili na to, co se stalo a jak se mají případně sami zachovat,“ řekl ředitel Základní školy v Luhu Petr Kořenek. Dodal, že děti ale běžně varují před nabídkami od neznámých lidí.

Vsetínská psycholožka Jarmila Škarpichová uvedla, že rodiče nemají před dětmi tajit, že existují nebezpeční lidé. „Důležité je dítě poučit, že někteří lidé mu mohou chtít ublížit. Děti by se neměly dávat s cizími lidmi vůbec do řeči,“ poradila Škarpichová s tím, že pokud už neznámý dospělý dítě osloví, nemá vůbec reagovat.