Pětačtyřicetiletý Miroslav P. z Kroměřížska se včera ze svého činu zpovídal u Okresního soudu v Kroměříži. Může skončit i několik let za mřížemi, v krajním případě i dvanáct let.

Soudkyně proto hlavní líčení odročila na neurčito s odkazem na nutnost vypracování znaleckých posudků.

Obžalovaný se u soudu bránil, že si z útoku nic nepamatuje. Prý něco popil a šlo u něj o zkrat z toho, že poškozený zastupitel

„dělá bordel v obci“, jak sám uvedl.

Nepopřel, že zastupitele napadl, ale odmítl, že by za jeho zranění mohl jen on.

„Asi si to udělal sám, jak spadl, když přede mnou couval. To on mě vyprovokoval, to on mě udeřil jako první,“ bránil se obžalovaný u soudu.

Napadený zastupitel ale incident vnímal jinak.

„Z okna jsem ho uviděl stát u branky. Pokřikoval a vulgárně mě napadal. Pak jsem vyšel ven a on přeskočil branku,“ začal popisovat u soudu poškozený.

Vylíčil, jak jej obviněný ranami do nosu a tváře napadl. V tom prý pokračoval i u něj doma, kam před agresorem utekl.

„Nejdřív jsem z terasy slyšela, jak manžela slovně napadá, že zastupitel měl být on, ne manžel a že ho zabije. Pak jsem v domě slyšela zespodu rány, když bylo ticho, šla jsem dolů, stál tam manžel, byl celý od krve,“ připojila mimo jiné svou výpověď i manželka poškozeného. Stejně jako manžel má prý psychické problémy.

Je zřejmé, že ve věci jsou politické šarvátky. Podle Miroslava P. totiž dělá Petr Ž. v obci zlou krev tím, jak vše napadá, stěžuje si, rozvrací vše, o co se místní starosta snaží. To měl být hlavní důvod, proč si to s ním šel vyřídit.

„Zastupitelstvo obce je po celé volební období výrazně polarizováno. Opoziční zastupitelé mají často velmi vyhraněné názory a postupy, se kterými se vedení obce musí vypořádat, i když to není vůbec jednoduché. Řešit ale rozdílnost názorů agresí je nepřijatelné,“ komentoval situaci starosta obce Petr Hlobil s tím, že dosud s Miroslavem P., který je na kandidátní listině jeho strany, nebyly problémy.