Gang spáchal několik krádeží ještě koncem minulého roku, kdy se vloupali do třech restaurací a pokusili se vykrást i trafiku. Devatenáctiletý zloděj skončil rovnou ve vazbě, jeho tři kumpáni však v krádežích pokračovali, což policii vedlo k rozšíření trestního oznámení.

K asi nejzávažnějšímu činů však došlo už loni v květnu na zastávce u kroměřížského hřbitova, kde surově napadli muže, který je napomenul, aby přestali ničit odpadkový koš. Když jej jeden z mladíků udeřil do obličeje a srazil na zem, přidali se i ostatní, kopali jej do do hlavy i dalších částí těla.

U soudu se tedy budou zodpovídat z řady deliktů.

„Jsou stíháni celkem pro dalších deset případů trestné činnosti: v jednom případě se jednalo o napadení řidiče osobního auta se způsobením zranění, a v dalších případech o opakovaná vloupání do barů, restaurací, trafik, vlakových nádraží a obchodů,“ vyjmenoval státní zástupce Roman Kafka.

Díky pestré minulosti mohou recidivisté skončit ve vězení i na několik let. „Dva z obviněných jsou stíháni vazebně, všichni jsou nyní ohroženi trestem odnětí svobody do pěti let,“ uzavřel státní zástupce.

KRISTÝNA KLUSÁKOVÁ