Sedmadvacetiletý muž vyšel v neděli krátce po jedné hodině v noci z baru u zlínského autobusového nádraží. Mířil na trolejbusovou zastávku, když v tom ho někdo povalil na zem. Násilník mu vyhrožoval, že ho zabije, pokud nezůstane v klidu ležet na zemi. „Pachatel ho pak obral o vše, co měl v kapsách, tedy o peněženku, platební kartu a doklady. Způsobil mu škodu za šest set korun, ale naštěstí ho nezranil,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Z lupu se však dlouho neradoval. Přepadený muž naštěstí poznal, že tento muž si za ním přisedl v baru těsně před tím, než odešel. „Přestože mu pachatel vyhrožoval, že ho zabije, když zavolá policii, jednal s chladnou hlavou. Vyhledal naši pomoc a s jeho pomocí jsme za pár minut pachatele dopadli. Muž se totiž vrátil zpět do baru,“ informovala dále mluvčí.

Lupič nakonec skončil v cele a další den na základě rozhodnutí soudu putoval do vazební věznice v Olomouci. „Muž je obviněn z loupežného přepadení, za což mu hrozí až desetileté vězení,“ upozornila Bartíková.