U dveří rodinného domu, v němž bydlí osmasedmdesátiletá důchodkyně, zazvonily dvě ženy.„Starší z nich stařence začala nabízet léky a při tom se vloudila i s kolegyní do chodby domu,“ popsala událost kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Majitelka podle ní o nabízené věci zájem neměla a vyzvala návštěvnice, aby odešly.„Ty se ale nenechaly jen tak lehce odbýt a nabízely výhodnou koupi, dva výrobky v ceně jednoho,“ vylíčila Kyšnerová.

Stařenka se však přemluvit nenechala, a tak jedna z žen vyzkoušela další fintu a požádala, zda by nemohla jít alespoň na toaletu, což paní domu umožnila.„Poté obě ženy vybídla, aby odešly, ale ony se k odchodu stále neměly. Seniorka je proto doslova vytlačila z domu a zabouchla,“ objasnila mluvčí.

Když se domů později vrátila její snacha, zjistila, že jí chybí kabelka, ve které měla deset tisíc korun, osobní doklady, platební kartu a klíče od auta.„Jakmile jí starší žena pověděla o návštěvnicích, ihned krádež oznámila na policii,“ uzavřela mluvčí. Zlodějkám v případě dopadení hrozí až dva roky vězení.