Chtěli křečky, odnesli si ale peníze z pokladny
Kroměříž – Nákup křečků si minulý pátek vybrali jako záminku pro krádež peněz dva pachatelé v Kroměříži.
„Dvaatřicetiletá prodavačka v chovatelských potřebách oznámila, že jí někdo ukradl peníze z pokladny,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Okolo jedenácté hodiny podle ní vstoupili do obchodu dva muži a vybírali křečky. Pár vteřin nato vešla do obchodu další dvojice mužů, ti ale zůstali stát pouze u pokladny.
„Muži u křečků chtěli zvířata koupit a prodavačka proto odešla pro přenosku do zadní části prodejny. Když se vrátila, muži už o křečky zájem neměli,“ sdělila Kyšnerová. Když po chvíli přišla další zákaznice, žena zjistila, že nemá v pokladně peníze.
„Zloději ukradli patnáct tisíc korun. V případě dopadení jim hrozí až dva roky vězení,“ uzavřela Kyšnerová