Proto počátkem června umístila na inzertní webové stránky prosbu o zapůjčení šedesáti tisíc korun. Za necelých čtrnáct dní se dočkala odpovědi. Ozval se jí muž, který jí peníze přislíbil.

„Po telefonu se pak domluvili na půjčce ve výši sto tisíc korun. Poskytnutí této půjčky podmínil zaplacením poplatku ve výši devět set korun, které mu žena obratem zaslala na bankovní účet,“ popisuje vznik události policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Avšak ještě v ten samý den ji muž opět telefonoval, že se spletl a poplatek činí tisíc pět set korun. Zaslala mu tedy zbylých šest set korun a očekávala jeho příjezd, ubezpečoval ji totiž, že už je s penězi na cestě k ní.

Odpoledne ji však muž kontaktoval znovu, kdy ji sdělil, že šéf odmítá dát povolení k vyplacení, protože poplatek nebyl zaplacen vcelku. Slíbil však, že vzniklý přeplatek vrátí hned na druhý den, kdy doveze i předmětné peníze. Žena tedy poslala tisíc pět set korun a na druhý den muže opět očekávala.

„Ten však nepřijel. Navíc ženě sdělil, že platby, které na účet poslala, se do jejich systému nenačetly. Údajně došlo k nějaké chybě. Všechny peníze ji proto budou vráceny, ale je potřeba poslat poplatek znovu,“ upřesňuje další mužovo počínání policejní mluvčí.

Poté se tato situace ještě jednou opakovala a žena mu tedy dohromady poslala šest tisíc korun. Slíbených sto tisíc korun, ale nedovezl, nevrátil ani přeplatky a stále se jen vymlouval. Žena se tedy rozhodla obrátit na policii.

„Muži za trestný čin podvodu hrozí až dva roky vězení,“ uzavírá mluvčí. (jab)