Začátkem tohoto měsíce si na internetu vyhlédl inzerát na prodej traktoru značky Zetor v hodnotě sto sedm tisíc korun. Nabídka se mu líbila, a proto se rozhodl jej zakoupit. U inzerátu byl odkaz na zahraniční společnost se sídlem v Německu, vyplnil tedy kontaktní on-line formulář.

Ještě ten den dostal na e-mail odpověď, že je k dispozici.

„Zpráva byla v českém jazyce, jednalo se však o přeložený text překladačem,“ informuje policejní tisková mluvčí Simona Kyšnerová.

Ve zprávě byl také odkaz na další zprostředkovatelskou společnost, tentokrát se sídlem v Litvě. Vyplnil potřebné údaje a obratem obdržel pokyny k platbě v eurech. Jednalo se o částku zhruba sto dvacet tři tisíc korun. Peníze odeslal na účet vedený v Irsku.

Obě společnosti o platbě vyrozuměl, zboží mu mělo být doručeno do tří dnů. Na druhý den však dostal další zprávu s tím, že musí zaplatit ještě clo ve výši asi třicet tisíc korun. Peníze uhradil, avšak ve stanovené lhůtě traktor nedorazil, rozhodl se tedy od smlouvy odstoupit.

Dostal odpověď, že částka, avšak bez poplatků, mu bude vrácena na účet do sedmi dní. Dodnes však peníze ani traktor neobdržel.