Christiansen byl před čtyřmi roky obviněn z vydírání, nebezpečného vyhrožování a pokusu o ublížení na zdraví. Muž se měl dopouštět týrání na své „přítelkyni“ a to po dobu čtyř let.

U soudu tehdy zaznělo například na 70 zákazů, které měl dívce dát pod pohrůžkou trestů.

Nastolena byla také otázka duševního zdraví tehdy 34letého muže.

Soudní psychaitr Tomáš Novák tehdy uvedl, že se za svou dvacetiletou praxi nesetkal s případem, který by byl tak obtížně uchopitelný.

Soud jej rozsudkem z 16. března poslal za mříže na dobu 21 měsíců, kromě toho mu nařídil ochrannou psychiatrickou ústavní léčbu a čtyřsettisícové odškodné pro dívku.

Právě do psychiatrické léčebny v Kroměříži – na uzavřené oddělení nastoupil 13. června.

Postupně se mu uvolňoval režim, sedmkrát se dokonce podíval za zdi léčebny ke svým rodičům.

„Navštěvovali jsme jej každý možný víkend. Syn ví, že musí pokračovat v léčbě, budu na něj dohlížet,“ uvedla matka Ludmila, která dodala, že synovi věří a je mezi nimi důvěra.

Chci se co nejdříve uzdravit

Samotný Christiansen řekl, že se od doby vynesení rozsudku změnil.

„V léčebně dodržuji vše, co musím. Mám podporu rodičů. Chci se co nejdříve uzdravit,“ kál se Christiansen. Za minulostí by nejraději udělal tlustou čáru. „Chtěl bych si najít práci. Jsem počítačový grafik. Jednou bych se k tomu chtěl vrátit,“ uvedl.

Léčící se Sebastian také ujistil soud, že dívku, jíž měl ublížit, se nepokusí kontaktovat ani ji vyhledat.

Vzhledem k tomu, že se k žádosti o propuštění připojil i státní zástupce, rozhodl se soud Sebastienu Anthony Christiensonovi vyhovět a ten tak může závěr roku strávit již v rodinném kruhu. Obě strany se vzdaly práva na odvolání.

„Jsou naplněny všechny podmínky, aby mohl žít normální život. Proto rozhodnutí vítáme,“ řekl spokojený obhájce Stanislav Kaliňák.