„Oznámení o zmizení chlapce jsme na operačním středisku přijali krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Ihned se rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojili holešovští, bystřičtí, hulínští i kroměřížští policisté,“ popsala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Na pomoc s pátráním dorazily také posily z Pohotovostně eskortního oddělení ve Zlíně a policejní psovodi se služebními psy, do akce vyrazil i policejní vrtulník s termovizí. „Malého chlapce hledali také dobrovolní a profesionální hasiči, holešovští městští strážníci a několik občanů, o pomoc jsme požádali také kolegy z Olomouckého kraje,“ popsala dramatické minuty policejní mluvčí.

Pátrání bylo i s popisem ztraceného dítěte vyhlášeno také obecními rozhlasy v okolních obcích a také na Přerovsku. „Prohledávali jsme místa poblíž bydliště, samotnou obec a její okolí, přilehlé obce, i lesy, pole a louky. Akce byla naštěstí úspěšná, po dvou a půl hodinách se podařilo malého chlapce vypátrat v obci Líšná na Přerovsku,“ potvrdila kroměřížská policejní mluvčí. Dítě pak policisté v pořádku a nezraněné předali rodičům.

„Děkujeme za pomoc všem, kteří nám chlapce pomáhali hledat. Velmi si ceníme nadstandardního přístupu starosty Kostelce u Holešova Petra Hlobila a také místostarosty obce Líšná pana Lubomíra Vinklárka. Poděkování patří rovněž starostům a zástupcům okolních obcí, kteří pátrací relaci vyhlásili v obecních rozhlasech,“ dodala policejní mluvčí.

Pátrání po zatoulaných či ztracených dětech nejsou na Kroměřížsku tak častá jako v případech dospělých lidí a seniorů: hned dvojici podobných pátrání ale řešila policie třeba v květnu 2016. Hledala tehdy nejprve sedmiletého chlapce z Rajnochovic, který odešel z domu a nepodal o sobě žádnou zprávu.

„Ještě než ale začala pátrací akce, byl objeven zdráv a v pořádku v katastru obce,“ potvrdil tehdy mluvčí krajských hasičů. Jen o pár dní později pak tehdy pro změnu rozjel pátrací akci sedmiletý chlapec z Hulína: odjel na kole do parku s tím, že do půl hodiny bude doma, ve smluvenou dobu se ale nevrátil. Také jeho nicméně našli policisté po hodině v parku v pořádku a zdravého.