„Stan byl postavený v místě zakrytém vzrostlými stromy. V zimním a podzimním období však tvořil nehezký výhled obyvatelům města a lidé bez domova také budili obavy místních," poznamenala Jana Rohanová z holešovské radnice.

Na okolí nádraží a skupinu pravidelně dohlížela holešovská městská policie. Jelikož však pozemek, na kterém skupina stanovala, nepatří městu, ale Českým dráhám, k vykázání těchto lidí byla nutná iniciativa majitele.

„Z důvodu konfliktů, které vznikaly mezi bezdomovci a místními obyvateli, město požadovalo po majiteli pozemku jeho vyklizení a úpravu prostor tak, aby už zde lidé bez domova nemohli vytvářet provizorní obydlí," vysvětlil starosta města Rudolf Seifert.

Minulý týden tedy pracovníci Českých drah učinili patřičné kroky a o spolupráci požádali místní strážníky. Ti ráno skupinku oslovili a přiměli je, aby prostor opustili, domluva se obešla bez konfliktu.

Dráhy nyní plánují demolici garáže a odstranění náletových dřevin v okolí zmíněných budov. Pracovníci na úklidu začali pracovat hned vzápětí, stejně jako demolice by měl být hotov do konce září. (hed)