Podle všeho měla za likvidaci suti starostka z městské kasy zaplatit 320 tisíc korun firmě Funny Sport i přesto, že věděla, že firma tuto práci neodvedla. Za toto jednání jí hrozí až pět let odnětí svobody. První stání proběhlo u Okresního soudu v Kroměříži v pátek 31. května.

Sigmundová vinu popírá a celou kauzu považuje jako jistý druh osobní msty opozičního politika Michala Vlasatého.

„Domnívám se, že celá kauza má politický podtext. A doufám, že vše dobře dopadne a soud to posoudí tak, jak to vidím já,“ nesouhlasí s obžalobou starostka.

„Žádná povinnost mi neukládá, abych kontrolovala věcnou a faktickou správnost faktur. To je práce vedoucích odborů, případně pověřených referentů. Svůj podpis pouze na faktury nad 50 tisíc korun připojuji,“ hájí se mimo jiné starostka.

„Pokud bych ji v té době nepodepsala, připravila bych Chropyni o 900 tisíc korun. Což byla výše příspěvku, kterou jsme na opravy dostali od Nadace ČEZ,“ uvádí dále Sigmundová.

S rekonstruovaným hřištěm však nastaly problémy, zejména se špatnou kvalitou povrchu obou kurtů. Radnice začala s firmou v roce 2016 jednat o reklamaci. Její součástí byl mimo jiné i odvoz suti vytěžené nad rámec rozpočtu stavby.

Už v té době, kdy ještě nebyla reklamace dokončena, však bylo podáno trestní oznámení.

Vlasatí u soudu

Trestní oznámení podala bývalá zastupitelka a současná manželka již zmíněného Michala Vlasatého Vladimíra Vlasatá. Oba stanuli v pátek před soudem.

Vypověděli například, že zastupitele na problémy s rekonstruovanými kurty upozorňovali, ti však jejich připomínky přehlíželi. Vlasatý si navíc stěžoval na to, že celá záležitost nebyla napravena ani do dnešních dnů.

„Byl jsem se tam včera podívat (ve čtvrtek, pozn. redakce) a některé vytržené sloupky tam leží ještě nyní. Pořídil jsem si i fotodokumentaci,“ nabízel při jednání soudu důkazní materiál.

Vzájemné vztahy mezi obžalovanou a Michalem Vlasatým nejsou dobré. Za dobu působení Sigmundové ve funkci starostky se jedná o již čtvrté trestní oznámení vedené proti její osobě.

Soudní líčení bylo odročeno na nadcházející pondělí 3. června.