Ačkoliv se malby setkaly s veskrze pozitivní zpětnou vazbou, jedná se o poškození cizího majetku, za které si může autor vysloužit pořádný trest. Přesto ani jeden z majitelů posprejovaných zdí nenechal policií tohoto neznámého umělce hledat.

„Žádným případem v této otázce jsme se nezabývali. Nepřijali jsme ani jedno oznámení od vlastníků oněch prostor, na kterých se kresby objevily,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Vypátrat sprejera se naopak snažilo město Hulín.

„Snažili jsme se sprejera najít, ale bohužel bezvýsledně,“ řekl starosta Roman Hoza, který v loňském roce dokonce uvažoval o možné spolupráci s autorem graffiti.

„Měli jsme zájem nabídnout nějaké prostory i většího rozsahu, ke kterým by se tento styl umění hodil, ale bohužel – bez autora není možné vést diskuzi,“ uvedl Hoza, jenž chtěl nabídnout autorovi cestu legální seberealizace. Za přijatelné plochy se jevil například podjezd v Holešovské ulici. Tím, že město díla tajemného „pachatele“ ponechalo na svých místech, jen potvrdilo, že se podobným experimentům nebrání.

„Na území Hulína by se mělo objevit i další graffiti od sprejera, který svou tvorbu opravdu povýšil na umění, nikoliv vandalismus. A podle toho se chová jako profesionál,“ prozradil Hoza. V současnosti si sprejer podal potřebné žádosti a o využití ploch jedná například se Správou železniční dopravní cesty. 

Mezi lidmi už poměrně oblíbený neznámý pouliční umělec se v Hulíně zapsal čtvrtým výtvorem. Tím je po Paleckém, Stojanovi a Havlíčkovi trojice kuřáků na zdi u hulínského nádraží.
Další zářez hulínského sprejera: tentokrát tři mladí kuřáci
Dvojici už zvěčněných pánů - Palackého a Stojana doplnil v Hulíně v posledních dnech také Karel Havlíček Borovský.
Další netradiční grafitti v Hulíně: sprejer tentokrát ztvárnil Havlíčka
Neznámý pouliční umělec se v Hulíně vyznamenal zatím dvakrát: podobiznou Františka Palackého a Antonína Cyrila Stojana.
Graffiti v Hulíně? Tamní radnice je ochotná s neznámým autorem jednat