„Neznámý pachatel se vloupal do auta značky Škoda Felicia mezi Kroměříží a Postoupkami. Majitel tam ve čtvrtek 6. července vůz odstavil kvůli poruše na účelové komunikaci pod dálnicí D1 v blízkosti sjezdu od Zlína a nájezdu na Brno,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Za několik dní ale majitel zjistil, že se do auta někdo vloupal.

„Pachatel rozbil trojúhelníkové okno na pravých zadních dveřích a dostal se dovnitř. Odcizil přední panel autorádia, nůž a tři CD nosiče, poškodil také spínací skříňku, ve které přetrhal dráty,“ upřesnila policejní mluvčí.

S autem pak zloděj ujel zhruba 42 metrů a pak narazil do betonové skruže.

„Celková škoda byla vyčíslena na bezmála patnáct tisíc korun. Pachatel se dopustil krádeže a neoprávněného užívání cizí věci,“ dodala Simona Kyšnerová. Případ nyní řeší policisté z kroměřížského obvodního oddělení, nehodou se pak zabývají dopravní policisté.

„V souvislosti s tím žádáme o pomoc také veřejnost. Pokud si někdo v blízkosti odstaveného auta všiml podezřelé osoby nebo přímo jednání pachatele viděl, ať zavolá na linku 158 nebo kroměřížským policistům na telefonní čísla 974 675 651 či 735 780 170,“ uzavřela policejní mluvčí.