„Ráno krátce před půl devátou oznámil na linku 112 mužský hlas, že v budově šestého oddělení v areálu Psychiatrické nemocnice v Kroměříži má za necelou hodinu vybuchnout bomba. K nemocničnímu areálu proto ihned vyrazilo několik policejních hlídek, městští strážníci a hasiči," konstatovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policisté z kroměřížského obvodního oddělení se služebními psy vycvičenými na vyhledávání výbušného systému i kriminalisté budovu prohledali.

„Uvnitř jsme žádný předmět podobající se nástražnému výbušnému systému neobjevili," dodala policejní mluvčí.

Policistům při zásahu asistovaly také dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Kroměříže.

„V 8.42 hodin vyrazily na místo hlášeného uložení nástražného výbušného systému," potvrdil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

V době příjezdu hasičů na místo už policisti evakuovali pacienty z dotčeného oddělení do náhradních prostor. Evakuace se podle zpráv z místa události dotkla celkem 106 lidí. „Hasiči na pokyn policejního velitele zásahu zajistili okolí objektu a připravili se k případnému zásahu, na místo se dostavil také velící důstojník z centrální stanice Zlín," podotkl mluvčí hasičů.

O mimořádné události záchranáři informovali také nadřízené stupně velení profesionálních hasičů a pracovníky krajského úřadu. Po prohlídce objektu policisty se ale ukázalo, že se jednalo o planý poplach.

„Před jedenáctou hodinou byl proto zásah jednotek ukončen a hasiči byli odesláni zpět na své stanice," uzavřel Libor Netopil. Zpět na oddělení se poté vrátili pacienti i ošetřovatelé. „Pachatel se dopustil trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až tříleté vězení.," uzavřela policejní mluvčí.