„Telefonát trval jen několik málo vteřin. Strážníci ihned kontaktovali naše policisty, kteří ihned přijali potřebná opatření a do terénu vyslali hlídky,“ sdělila mluvčí zlínské policie Jitky Lysáčková.

Protože anonym neřekl, ve které nemocnici bomba má být, museli strážci zákona prohledat hned tři zdravotnická zařízení, včetně Krajské nemocnice Tomáše Bati. „Provozu nemocnice se to nijak nedotklo, stejně tak jako pacientů. Nebylo potřeba je evakuovat a řada z nich o ničem vůbec nevěděla. Vše proběhlo v klidu,“ sdělil ředitel nemocnice Petr Pšikal.

Policisté prohledali jak vnější, tak vnitřní okolí nemocnic, ale naštěstí bombu ani žádné jiné výbušné zařízení nenašli. „Přestože se zpráva nakonec ukázala jako poplašná, po neznámém oznamovateli kriminalisté už pátrají. I šíření planého poplachu je trestný čin, za něhož hrozí tři roky vězení,“ upozornila Lysáčková.

V tomto roce prošetřovali kriminalisté už pět anonymních telefonátů. Dva z nich dokonce ve velmi krátké době směřovaly do hudebního klubu ve zlínské místní části Malenovice. V dubnu zase například volal anonym, že je v bance bomba. Ani on neudal, ve které, takže policie musela prohledat a evakuovat osmnáct bank v celém kraji.

Podle kriminalistů je úspěšnost dopadení pachatelů více než padesátiprocentní.