Obě posádky vozů mají stejnou záminku, jak vylákat od starých lidí peníze. „Seniorovi velmi zdvořile nabídnou odvoz domů. Po cestě tvrdí, že mají někoho velmi nemocného ve zlínské nemocnici a nutně potřebují peníze. Protože však nemají čas hledat směnárnu, důchodcům nabídnou, že si od nich půjčí české koruny a jako záruku, že se vrátí, jim nechají tašku s větším obnosem eur,“ popsala mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Na tento příběh už jim však naletěli hned dva důchodci. Šestaosmdesátiletá žena přišla o třicet tisíc a devětasedmdesá­tiletý muž o čtyřicet tisíc korun.

Podle svědků mluvili pachatelé slovensky. „Jezdí ve dvou osobních autech zatím nezjištěného typu. V jednom je muž a žena, kteří používají červený vůz a ve druhém dva muži kolem padesáti let. Ti jezdí v autě okrové barvy,“ sdělila dále mluvčí.

Žena z červeného vozu má být vysoká asi sto šedesát centimetrů a na očích měla nasazeny brýle s černými obroučkami. „Jeden z mužů druhého vozu měl zase tmavě hnědé sako, zlatou kravatu, druhý světlé sako a kšiltovku na hlavě,“ popsala dále mluvčí.

Policisté varují všechny starší lidi, aby nedůvěřovali cizím lidem, byť by vypadali velmi seriózně. „Právě díky slušnému zevnějšku a dobrému chování slaví podvodníci úspěchy. Je krajně nebezpečné přisednout do auta k někomu neznámému,“ varuje mluvčí.