Všechno zřejmě odstartovalo oznámení manželky, že se s partnerem rozvede. „Začal jí vyhrožovat, že ji finančně zničí a postará se o to, aby skončila na ulici. Bránil ji, aby se volně pohybovala po bytě, nařizoval jí, ve které z místností může být a když chtěla jít jinam, zastoupil jí cestu,“ popsala mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Na jednom místě manželku držel třeba i hodinu, kdy nemohla odejít ani na záchod. „Když chtěla opustit byt, sebral jí klíče, zamkl ji a šel pryč,“ pokračovala Malenovská.

Útoky navíc neustávaly ani v noci, kdy agresor partnerku schválně budil, byl na ni sprostý a sebral jí deku. „Pak si ve vedlejší místnosti pustill televizi tak hlasitě, že žena nemohla spát,“ podotkl mluvčí.

Agresivita se u čtyřiatřice­tiletého Chropyňana navíc stále stupňovala. Na začátku května přišel například domů značně opilý, ženu chytil v ložnici za vlasy a zatáhl ji do kuchyně. „Tam do ní strčil tak silně, že upadla na zem. Přitom ji pětkrát kopl bosou nohou tak, že jí pohmoždil paži, levou polovinu obličeje a pravého lokte,“ vypočítala Malenovská.

Když se týraná žena rozhodla oznámit incident na policii, manžel jí zase vyhrožoval, zabitím, vystěhováním a finanční likvidací. „Řekl jí, že pokud se nevystěhuje, tak zažije takový teror, že se z toho zblázní,“ citovala policistka.

O týden později na partnerku zaútočil v noci znovu. Nejdříve ji v koupelně chytil za vlasy a uhodil její hlavou o stěnu. „Potom ji položil zády přes hranu umyvadla a v této poloze ji držel jednou rukou za čelo a tlačil ji hlavu dozadu. Druhou rukou jí tlačil dlaní na krk, takže ji škrtil,“ popsala Malenovská.

Když ji pustil, podařilo se jí utéct z bytu pryč. „Poté musela být hospitalizována v nemocnici s otřesem mozku a pohmožděním hlavy,“ doplnila Malenovská.

Agresor je nyní stíhán pto podezření ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě. Pokud bude uznán viným, může strávit až tři roky ve vězení.