„Na tísňovou linku nám oznámila žena, že v zaparkovaném autě tluče starší muž ženu, která se mu snaží všemi silami bránit. Operační důstojník proto na místo ihned vyslal hlídku, která byla u ženy během několika málo minut,“ sdělil zástupce ředitele strážníků Pavel Janík.

Zraněná šoférka pak policistům sdělila, že chtěla s autem zaparkovat u okraje vozovky. „V tom na ni začal z okna křičet muž, že tam nemůže stát a ať okamžitě zaparkuje jinde. Když mu žena odvětila, že se nedopustila žádného přestupku, pán i se svým psem vyběhnul před dům, vtrhl k ní do auta, uchopil ji za vlasy a za spršky vulgárních nadávek se ji snažil vytáhnout ven,“ popsal Janík.

Napadená řidička volala o pomoc a jeho útoky se pokoušela odrazit několika kopnutími. Senior toho nechal až po té, co nebohé ženě přispěchali na pomoc kolemjdoucí. Muž pak z místa utekl. „Strážníci pak po agresivním muži začali pátrat. A záhy se jim podařilo zjistit od dalších svědků, že utekl do domu. Tam ho hlídka našla ve sklepě díky jeho zvědavému psovi, který se šel podívat na nezvyklý ruch na chodbě,“ konstatoval zástupce ředitele.

Muž se strážníkům přiznal. Prý ho rozčílilo, jak si řidička dovolila zaparkovat před jeho domem. „Žena však po jeho útoku musela vyhledat lékařské ošetření,“ doplnil Janík. O trestu pro agresivního seniora se rozhodne až na základě lékařské zprávy.