„Nebude tak možné zajistit plnohodnotný provoz MHD podle časů v jízdních řádech. Kompletní provoz bude sveden na objízdné trasy a na linkách MHD tak bude vznikat zpoždění od 8 do 30 minut,“ uvedl Marian Vítek, ředitel společnosti Kroměřížské technické služby, která MHD ve městě zajišťuje.

O den dříve, ve čtvrtek 21. září, ale bude MHD v Kroměříži pro všechny cestující zdarma.

„Chceme tak lidem alespoň částečně vynahradit omezení městské hromadné dopravy plánované na pátek 22. září a také se tímto město Kroměříž symbolicky připojí ke kampani Evropský týden mobility,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

Zahrádkářská výstava ve Zdounkách.
Ve Zdounkách zahrádkáři představili své výpěstky

V pátek 22. září pojedou autobusy kvůli rallye po objízdné trase dlouhé zhruba 3,7 kilometru. Podle Vítka dobu zpoždění kromě delší trasy ovlivní i povinné přestávky řidičů a také očekávaný zvýšený provoz automobilů na objízdných trasách.

„Zpoždění se budou objevovat na linkách 4, 5, 6 a 8. Jako první se uzavírka dotkne spoje linky číslo 4, který odjíždí v 17:46 z Nádraží,“ popsal vedoucí provozu MHD Jaroslav Černý.

V době od 18 do 23 hodin nebudou kvůli uzavírce obslouženy zastávky Tovačovského, Dům kultury, Husovo náměstí a Milíčovo náměstí. Autobusy budou v tomto časovém intervalu nově zastavovat na těchto zastávkách:

linka 4: Hanácké náměstí (směr Vrobelova) – náhrada za Milíčovo náměstí

linka 6: U mostu (směr Kaufland) – náhrada za Tovačovského; Hanácké náměstí (směr Kojetínská) – náhrada za Milíčovo náměstí

Aktuální informace o provozu MHD cestující naleznou na webu Kroměřížských technických služeb www.kmts.cz (sekce MHD) nebo na facebookové stránce MHD Kroměříž.