Šampiony v kickboxu uvidíte naživo v Rožnově pod Radhoštěm, zúčastnit se rodinného pochodu můžete ve Valašském Meziříčí

Hradiště bude mít Top týden

Kdy: Od pátku 13. do soboty 21. června

Kde: Uherské Hradiště

Ideální příležitost se nabízí v nejbližších dnech všem zájemcům o poznání památek a zajímavých míst v Uherském Hradišti a okolí. Metropole Slovácka připravila už podruhé pro všechny milovníky kultury a historie svůj Top týden.

„V tomto období mohou všichni zájemci nejen důvěrněji poznat pamětihodnosti a zajímavosti města a okolí, nasát atmosféru jeho četných akcí, ale zároveň se i zapojit do soutěže o hodnotné ceny," prozradil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Kromě návštěvy festivalů, akcí a nové expozice ve Slováckém muzeu, ve čtvrtek 19. června a v úterý 17. a 24. června představí historička Blanka Rašticová noční Tajuplné Hradiště.

„Jelikož jsou večerní prohlídky omezeny prostorovými možnostmi objektů, účast na Tajuplném Hradišti bude možná jen na základě osobní, písemné nebo telefonické rezervace v Městském informačním centru," upozornil Jan Pášma.

Uherské Hradiště pořádá Top týden od pátku 13. do soboty 21. června již podruhé, a to v rámci projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska.

Na veletrhu lidé uvidí výstavu potkanů

Kdy: pátek 13. a sobota 14. června

Kde: Klub kultury v Uherském Hradišti

Celostátní výstava potkanů nebo ukázka dogdancingu či agility doprovodí první ročník veletrhu Máme rádi zvířata. Ten se začátkem víkendu uskuteční v uherskohradišťském Klubu kultury v rámci ekologického festivalu Týká se to také tebe. V pátek a v sobotu od devíti do sedmnácti hodin se lidé budou moct seznámit s nejnovějšími trendy z oblasti chovatelských potřeb, krmiv a péče o domácí mazlíčky.

Na akci se budou prezentovat také neziskové organizace věnující se ochraně a péči o opuštěná či zraněná zvířata. Příchozí se mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Majitelům psů ukážou pořadatelé módní přehlídku psích oblečků. V Hradišti se uskuteční také první ročník celostátní výstavy potkanů. Cílovou skupinou návštěvníků jsou zejména majitelé a chovatelé psů, koček, dále drobných savců, exotického ptactva, terarijních a akvarijních zvířat.

Na Hostýn se sjedou historická auta

Kdy: v sobotu 14. června od 9 do 15.30 hodin

Kde: prostranství u baziliky na Svatém Hostýně

Milovníci historických aut vyrazí se svými nablýskanými stroji o víkendu na Svatý Hostýn. Známé poutní místo v sobotu v devět hodin ožije díky fandům a majitelům veteránů z různých koutů republiky. Obdivovat je návštěvníci mohou přímo u baziliky Nanebevzetí Panny Marie až do půl čtvrté odpoledne.

„Poté je naplánován slavnostní odjezd všech vozů z Hostýna přes bystřické náměstí," poznamenal za organizátory Vladimír Šimek. Lidé tak budou moci v Bystřici obdivovat například unikátní Citroën C5 z roku 1922 nebo tatru z roku 1939.

V zámeckém parku pořádají Den se stonoškou

Kdy: v sobotu 14. června od 9.30 hodin

Kde: zámecký park v Bystřici pod Hostýnem

Akce pro děti nazvaná Den se stonoškou se zítra koná v Bystřici pod Hostýnem. V tamním zámeckém parku vystoupí například David Deyl nebo Standa Hložek, děti rozhýbe také zumba s Nikou a Kikou nebo vystoupení taneční skupiny Stars.

„Pro všechny bude navíc během celého dne připravena spousta soutěží a atrakcí, napříkad skákací hrad, jízda ve vláčku nebo na koni a také kolotoč," pozvala předsedkyně Klubu stonoška Dagmar Božková.

V případě nepříznivého počasí se program přesune do Klubu Sušil. „Kromě vstupného a občerstvení pak bude pro návštěvníky už vše zdarma, výtěžek z akce bude věnován činosti Klubu stonoška," objasnila předsedkyně zařízení, které se věnuje volnočasovým aktivitám pro zdravotně postižené děti.

V Rožnově se představí šampioni v kickboxu

Kdy: pátek a sobota 13. a 14. června

Kde: sportovní hala Synot Tip v Rožnově pod Radhoštěm

Otevřené mezinárodní Mistrovství České republiky v kickboxingu se dnes a zítra koná ve sportovní hale Synot Tip v Rožnově pod Radhoštěm.

Akce se v kategoriích děti, kadeti a senioři zúčastní dvě stovky sportovců z ČR a šesti dalších zemí. Chybět nebudou současní reprezentanti, mistři světa i Evropy a také všichni medailisté z posledních evropských a světových šampionátů. „V pátek se ve sportovní hale uskuteční vážení a focení k profesionálním titulovým zápasům o Interkontinentální mistrovské pásy," popsal generální manažer mistrovství ČR a reprezentační trenér Zdeněk Tobola.

Sobota bude už od 8 hodin ráno patřit bojům o tituly mistrů ČR. Bojovat se bude v disciplínách čínský kickboxing Sanda a kickboxing Kicklight. Součástí bojů budou profesionální titulové zápasy o Interkontinentální mistrovské pásy a vybrané zápasy čínského kickboxingu Sanda/Sanshou. Doprovodný program obstarají ukázky tréninkové přípravy členů Asia Gym Sport Rožnov pod Radhoštěm, módní přehlídka trendové kolekce plavek a spodního prádla či barmanshow.

Celé mistrovství ČR je součástí projektu Sportem proti drogám a dětské kriminalitě, který historicky navazuje na interní program Ministerstva vnitra ČR.

Valašské kilo odstartuje víkendový závod už v pátek

Kdy: 13. 15. června

Kde: Valašské Meziříčí

Stokilometrový etapový závod odstartují rozhodčí od meziříčské Základní školy Žerotínova. Odtud povede trať každého závodníka po krásách valašského kraje.

Součástí prvního ročníku Valašského kila, jak pořadatelé závod nazvali, budou také doprovodné rodinné pochody. Na ty se mohou rodiče společně s dětmi vypravit v sobotu od 8 do 11 hodin. Na výběr budou mít ze dvou tratí. První z nich bude mít jedenáct a druhá dvacet kilometrů.

V případě vytrvalostního závodu je podmínkou zdolat stokilometrovou trasu do třiceti hodin od společného startu.

Milovníci skútrů se sejdou na srazu

Kdy: sobota ve 13 hodin

Kde: Rožnov pod Radhoštěm

Nejznámějších značky skútrů si dají dostaveníčko v Rožnově pod Radhoštěm. Uskuteční se tu třetí ročník akce nazvané Po Valašsku na skútru. Majitelé skútrů se vydají po stokilometrové trase za krásami valašského kraje.

Sraz odstartuje v sobotu ve 13 hodin z rožnovského náměstí, odkud bude pokračovat až do Prostřední Bečvy.

Nedělní vyjížďka slibuje přiblížení místní historie a architektury. Během celého víkendu mohou účastníci a návštěvníci přispět na obnovu vyhořelého Libušína zakoupením originální nálepky zhotovené výhradně pro tuto naši akci.

Výtěžek sbírky organizátoři odevzdají v Dřevěném městečku rožnovského skanzenu.

Finále Moravia talentu

Kdy: 14. června od 17 hodin

Kde: Masters of Rock Café ve Zlíně

Celkem 18 dětských vystoupení, která postoupila do finále v kategoriích zpěv, tanec, hra na hudební nástroje a hudební skupiny. Bude možné vidět např. popové, ale i lidové zpěváky a zpěvačky, dětskou romskou taneční skupinu, malé saxofonisty, břišní tanečnice a další.

Odborná porota vybere 6 vítězů (dvě taneční skupiny, hudební kapelu, talentovaného hráče na hudební nástroj a 2 zpěváky/zpěvačky). Finalisté vyhrají vstupenky na Holešovskou Regatu 2014 a navíc vítězové hudebních skupin a zpěváků získají možnost odstartovat program druhého dne Holešovské Regaty.

Pocítí tak stejnou atmosféru jako například kapely Kryštof, No Name, Polemic a další, které letos na Holešovské Regatě zahrají.