Účetní vše dělala velmi rafinovaně. Částky, které odváděla z firmy na své konto, totiž dokázala tak zakamuflovat, že celou dobu nikdo nic netušil.

Vše odkryla až nově příchozí účetní. Ta zjistila při inventuře, že některé platby vůbec nesouhlasí. „Například odvod peněz vedený jako „silniční daň", kterou firma ani platit neměla, a která se běžně platí přímo finančnímu úřadu na účet České národní banky, končila na účtu fyzické osoby. Jak policisté později zjistili, šlo o účet partnera hlavní účetní a kromě něj k němu měla dispoziční právo i ona sama," vysvětlila mluvčí zlínské krajské policie Jana Macalíková.

A podobně postupovala 
účetní v dalších pěti stech případech od roku 2000. Vždy se jednalo o částky v řádově desítkách tisíc korun. Když po letech z firmy odešla, už měla částka, kterou svému zaměstnavateli, ukradla, šest nul. Peníze se ale naštěstí firmě částečně vrátí.

„Kriminalisté totiž na účtu ženy i jejího přítele, který ji se vším pomáhal, zajistili část peněz a zabavili jim i všechen majetek včetně nemovitostí a pozemků, kterými disponovali," vysvětlila mluvčí.

Jak účetní, tak i její přítel, už sedí ve vazbě.

Kriminalisté v tomto roce vyšetřovali už jeden podobný případ. Šlo o čtyřicetiletou pokladní ze Zlínska, která 
z banky, kde pracovala, vynášela hotovost. Za půl druhého roku si tak přišla na šest milionů korun.

Známý je rovněž i případ manželů Weberových z Kroměříže, kteří obdobným způsobem, jako zmíněná účetní firmy, obrali v letech 2006– 2008 Správu a údržbu silnic Zlínska o jedenáct milionů korun.

Oba si již odpykávají své tresty, které jim vyměřil zlínský krajský soud. Ženě sedm a půl roku natvrdo a jejímu manželi dvouletý trest se čtyřletou podmínkou