Téměř 1700 dopisů na poště zůstalo, protože se je nepodařilo doručit adresátům. Policie je na poště zajistila.

„Kriminalisté, kteří jsou vyčleněni do speciálních týmů a věnují se práci na odhalování dvou podvodů, které v minulých týdnech zaplavily celou republiku, využili § 86 trestního řádu a na poště v Obříství v okrese Mělník a ve Valašských Kloboukách zajistili zásilky, které zatím pošta nepředala adresátům," uvedla mluvčí krajské policie Jana Macalíková.

Z Obříství mířily do schránek podvodné upomínky. Neznámý pachatel podle Macalíkové podal 21 tisíc dopisů, ve kterých společnost Endemos distribution s. r. o. upomíná na zaplacení dlužné částky, na poště poblíž Mělníku. „Téměř 700 dopisů na poště zůstalo, protože se je nepodařilo doručit adresátům," dodala Jana Macalíková.

Podle ní navíc lidé, kteří dostali, volali na předraženou informační telefonní linku. „Naším prvním zásadním krokem, který ochránil občany před hamižným pachatelem, byla okamžitá blokace telefonní linky, na které měli lidé získávat informace ke smyšleným exekucím," uvedla Macalíková.

Pachatele, kteří mají hromadné rozesílání zásilek na svědomí, podezírá policie z trestného činu podvod. V obou případech se chtěli na lidech obohatit tím, že je uvedli v omyl. „Na případu stále pracujeme a dosud jsme nikoho neobvinili," uvedla krajská policejní mluvčí.