„Volby se přece týkají nás všech. Můj názor je takový, že když se mě něco týká, tak bychom se v tom také měli angažovat. Přijde mi hloupé, když lidi nejdou, protože tím uškodí hlavně sobě. Jejich hlasy se pak rozpočítají mezi ty největší strany," podotkl Jiří Kouřil.

On sám se prý rozhodoval mezi dvěma stranami, které by dal svůj hlas. Nakonec se rozhodl podle lidí na kandidátce.

V Alternativě přišla zhruba hodinu a půl po otevření volební místnosti čtyřicítka voličů. „Velkou účast neočekáváme. Vypadá to, že ani studenti nepřijdou. Jsou totiž kvůli zkouškovému období odjetí," konstatovala tamní předsedkyně Dominika Belhová.

Odvolit tam přišla také Barbora Ročňáková ze Zlína. Ne vždycky se ji z pracovních důvodů podaří přijít k volební urně. „Když ale jít můžu, tak jdu. Člověk pořád jenom nadává a nic nedělá," řekla Barbora Ročňáková. Ještě ráno si prý pročítala volební programy, nakonec jak sama říká, vybrala nejmenší zlo.

Do volebního okrsku číslo 12 v Otrokovicích na Štěrkovišti přišlo do půl šesté jednapadesát voličů. „Celkově jich máme u nás zapsaných 885," informovala tamní zapisovatelka a mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová. Z celkových voličů, kterých je ve městě 14 996, přišlo do půl šesté pět a půl procent z celkového počtu.