Vyvrcholením byl krojovaný průvod s knězem, který se k jednotlivým pramenům vydal v neděli po slavnostní bohoslužbě. Pramenům, vodě a lidem, co ji budou pít, žehnal luhačovický duchovní správce Hubert Wojcik.

Unést atmosférou se nechala například seniorka Libuše Kovářová z Českých Budějovic společně se svou kamarádkou. „Jsme tu jak za hranicemi všedních dnů," neskrývala své nadšení. Do luhačovických lázní přijela v sobotu a pobude si v nich týden.

„Jsem opravdu hodně nadšená jak Luhačovicemi, tak zdejší nádhernou jarní přírodou. Je to tu prostě úžasné, navíc jsem sem přijela, když se otevírají prameny. Krása," podotkla Libuše Kovářová. Uchvácena byla také celým areálem, včetně výsadby.

Tradičním svěcením pramenů v podstatě symbolicky zahájili lázeňskou sezonu. „Ta však ve skutečnosti jede mnohem dříve. Celkem tady máme patnáct pramenů, ne všechny jsou ale veřejnosti přístupné. Průvod s knězem neobcházel všechny, jen ty v centru, přičemž zakončení bylo v hale Vincentka," podotkl ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha. Už potřetí se otevírání pramenů zúčastnila třeba Věra Stloukalová z Boskovic.

Dříve ráda absolvovala trasu po nich spojenou se žehnáním, nyní jí to zdravotní stav už příliš nedovoloval. „Rádi se sem ale vždycky vracíme, moc nás zdejší prostředí a atmosféra lákají. Otevírání pramenů je takové slavnostní. Vodu ze všech rádi ochutnáme, když tu jsme," usmála se Věra Stloukalová.

Lázeňskou událost si nenechali ujít ani místní, mezi kterými byl například Zdeněk Chytil. Jeho dcera šla navíc ve slavnostním průvodu. „Dal jsem si vincentku, i když tu piji vlastně skoro každý den. Mám ji rád, chutná mi. A tady se nám moc líbí," řekl spokojeně.

Ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha vyzdvihl hlavně loňskou rekonstrukci parku, díky které teprve až letos zkrásněl i díky rozkvétající zeleni. „Tento rok se tu zase zásadně změní přístupová cesta Dr. Veselého, kterou dělníci právě opravují, což působí omezení. Hotová by podle města měla být asi v červenci," konstatoval ředitel společnosti, kam si ročně najde cestu zhruba třiatřicet tisíc lidí.